Výhra po boji nad rezervou prvoligového HAOLK

Famózní výkon Ondry Pokorného dovedl náš tým staršího dorostu k výhře.

HAOLK B - SK Kuřim 35:37   (22:23)

Proti rezervě prvoligového HAOLK jsme zajížděli do Prostějova. Tým HAOLKu je tvořen převážně hráči z Centrum Haná a HBC Olomouc z nichž někteří nastupují pravidelně v první lize DL za jejich A-tým. Nás trochu postihla marodka a tým byl doplněn o 3 mld s tím, že brankář Vojta Šimka a Michael Vališ si odbyli za starší dorost premiéru.  Do základní sestavy jsme postavili ofenzivní sestavu, která měla na některých postech výškovou převahu. Do utkání jsme nastoupili koncentrovaně a od prvních minut jsme vedli. Náš náskok se postupně navyšoval až na 8:3, což donutilo již v 6. minutě domácího trenéra vzít time-out.  Naše obrana dostávala soupeře pod tlak ten chyboval a my skórovali z rychlých útoků. Pokud jsme šli do postupného útoku fungovala spolupráce našich spojek s Ondrou Pokorným na pivotu. Ondra měnil pozice a příváděl místy soupře k pocitu bezradnosti. Za první poločas nastřílel úctyhodných 10 branek. Nicméně po time-outu soupeř přidal na důrazu a my začali dělat naivní chyby a došlo ke ztrátám, které soupeř trestal rychlými útoky a skóre postupně snižoval. Dále jsme nedokázali úplně pokrýt soupeřovy přihrávky do pivota. Navíc jsme začali točit sestavou, abychom lépe rozložili síly na druhou půli.

Do druhé půle jsme vstupovali s náskokem pouhé jedné branky a strhla se bitva plná soubojů. Ve druhé půli soupeř neustále dotahoval a zvýšenou bojovnost doslova přeháněl důrazem na našich hráčích. Nicméně naši hráči se doslova "kousli" a nedali svoji kůži zadarmo. Brankově se začali prosazovat naše spojky Nik Dufek a Kuba Čermák a když bylo potřeba, tak se přidaly i křídla. Z počátku nám dělal problémy soupeřův vysoký brankář, který šel po poločase do branky. O výsledku rozhodla 16. minuta, kdy spolehlivě chytající Honza Vaněrka kryl soupeři 7m hod. Kromě toho jsme dokázali pokrýt soupeřovy nahrávky do pivota. V této pasáži se nám podařilo odskočit na rozhodující rozdíl 3 branek, který jsme kontrolovali až do konce. Soupeř dřel a bojoval až do konce, ale my jsme ho dokázali udržet na uzdě až do konce.  V první půli jsme hráli pohlednou házenou, ale ve druhé půli to byla spíš bitva o každý metr hrací plochy. Nutno říct, že tým HAOLKu bude těžkým soupeřem i pro ostatní týmy.

sestava a branky: Vaněrka, Šimka - Cabejšek 1, Čermák 3, Pokorný 16, Dufek 4, Vališ 1, Sadílek 2, Štefan 3, Hlucháň 2, Bartoš 4, Kolařík 1.

stručné zhodnocení výkonu:  v obraně všichni kluci dřeli, přestože soupeř hrál velice silnou nátlakovou hru.  Všichni si dali minimálně jednu branku - tentokrát Ondra Pokorný táhl tým za vítězstvím - sám dal úctyhodných 16 branek, další branky připravil pro své spoluhráče a po celý zápas na jeho hru soupeř nenašel recept. Byl ten pomyslný jazýček na vahách, který rozhodl o vítězství. Celý zápas se hrálo rychle o čemž svědčí i velký počet vstřelených branek. V důležitých okamžicích nás podržel brankář Honza Vaněrka. Dařilo se střelecky i křídlům. Tým bojoval jako celek a nepřipustil si, že bychom prohráli. Hráči, kteří momentálně nehráli byli vtaženi do hry i na střídačce.  Tým projevil vysokou psychickou odolnost. Hráči mld získali cenné zkušenosti.