Starší dorostenci stále bez porážky

Na horké půdě v Telnici jsme sahali po vítězství nakonec z toho byla remíza.

Sokol Telnice - SK Kuřim 32:32 (14:18)

Do telnické bubliny jsme zajížděli se zdravým sebevědomím i bez 4 zraněných hráčů.  Náš vstup do utkání byl doslova famózní. Obrana hrála téměř bezchybně, dostala soupeře pod tlak a naše protiútoky byly smrtící. Po 16. minutách byl stav 12:4 v náš prospěch a naše převaha byla zřetelná. Navíc v bráně chytal spolehlivě brankář Vilímek. Pak jsme se trochu uspokojili z vývoje a polevili.  Nutno říci, že soupeře vývoj skóre nezlomil. V posledních 5 minutách přišly technické chyby a zbytečné ztráty, které umožnily soupeři snížit na hratelný poločasový rozdíl 4 branek.

Ačkoliv jsme věděli, že soupeř na nás na začátku nastoupí a řekli jsme si, že musíme prvních 10 minut vedení udržet, naše nedůrazná obrana umožnila soupeři za 5 minut srovnat a navíc v útoku jsme neměli ten pohyb co v první půli. Domácím taky prospěla výměna brankáře, kdy jejich brankář z prvoligového KP, začal naše nedůrazné střely chytat. Téměř zavřel i křídelní prostory a my jsme nedokázali trefit poloprázdnou branku.  Soupeř začal mít mírně navrh a odskočil až na rozdíl 3 branek. Drtil nás zejména střelbou ze střední vzdálenosti. Ve 22. minutě byl stále vyrovnaný stav  27:27 a my museli trochu prostřídat. Soupeř se ujal vedení 31:28. V 57. minutě nastala klíčová pasáž změnou taktiky jsme snížili na 31:29 a chystali se k náporu. Bohužel přišlo naivní vyloučení našeho hráče a 7m hod. Náš brankář Vilímek ho kryl, což byl zlom. Pak jsme nesmírnou bojovností soupeře dostali pod tlak a donutili ho ke ztrátám míče. 15 sekund před koncem jsme zaslouženě vyrovnali a chytrou hrou soupeři nedovolili vystřelit.  Utkání dvou rozdílných poločasů skončilo zaslouženou remízou, ikdyž jsme si naším výkonem zasloužili výhru. Prvních 20 minut utkání měl prvoligové parametry o což se zasloužili všichni hráči.  Tahoun Michal Černík rozděloval míče, Kuba Čermák svým pohybem 1 na 1 na soupeře platil a zaznamenal 10 branek. Všechny spojky snesou přísné měřítko. Křídla makala a proměňovala šnace zejména v první půli a svůj nejlepší zápas podzimu sehrál Martin Cabejšek na pivotu včetně jeho super obrany. Výkon trenéra v utkání plném zvratů potěšil a to jsme ještě nehráli v plné sestavě. Brankáři soupeři pochytali 3 sedmimetrové hody.

sestava a branky: Vaněrka, Vilímek - Cabejšek 4, Čermák 10, Ondrášek, Dufek 4, Vališ, Kosek 5, Sadílek, Hlucháň, Štefan 3, Nesvadba, Kolařík 1, Černík 5.

Domácí utkání s Uničovem bylo jasnou záležitostí

SK Kuřim - Házená Uničov  46:16  (22:10)

Do utkání jsme nevstoupili nejlépe soupeř držel do 8.minuty vyrovnaný stav. Pak jsme zpřesnili obranu a nastal náš drtivý nástup.  Soupeř začal rezignovat. Ve druhé půli náš výkon přerostl v exhibici. Za 20 minut jsme soupeři povolili vsítit pouze 3 branky.  Brankově řádila dvojice Neddy Kosek (11 branek) a Kryštof Bartoš (9 branek).  Svoji prémiérové branky vsítil Matěj Nesvadba.  Všichni zaslouží pochvalu za koncentrovaný výkon a chtěli hrát až do konce a nic nevypustili.

sestava a branky: Vaněrka, Vilímek - Cabejšek 1, Tamborlani 2, Ondrášek 3, Dufek 3, Vališ 5, Kosek 11, Hlucháň 2, Svoboda 3, Kolář 1, Bartoš 9, Kolařík 4, Nesvadba 2.