Oba týmy dorostu vyloupili Maloměřice

Oba týmy dorostu se protrápili k výhrám nad houževnatými týmy Maloměřic

mladší dorostenci:  SHC Maloměřice - SK Kuřim 26:33  (13:14)

Proti spojeným týmům Maloměřic a Juliánova jsme byli mírným favoritem. Začátek utkání tomu,ale vůbec nenasvědčoval. Naši hráči působili ospalým dojmem a v útoku jsme zahazovali jednu šanci za druhou a navíc jsme měli poměrně vysoký počet ztrát způsobených nepřesnými přihrávkami.  Náš útok někdy skončil dříve než začal tím, že při první lajně bez přičinění soupeře, míč skončil v autu. Co nás drželo ve hře byla obrana a famózní výkon posily z KP Brno - Vojty ŠImky. V první půli kryl dva 7m hody.  My jsme se zmátožili až koncem první půle, kdy naše obrana získala několik míčů a rychlými útoky jsme soupeře dotáhli.

Do druhé půle jsme nastoupili s odhlodláním herní projev zlepšit. To se podařilo až po 10 minutách, kdy soupeř měl poblém držet s námi vysoké tempo a mezi 12 min a 18. minutou jsme soupeře přehráli 7:2. Tady zachytal náš druhý brankář Mates Olšovský. V tomto úseku se aktivně zapojil a projevil svoji vyjímečnost navrátilec z bundesligy Mates Veselý. Do konce utkání už jsme pohodlný náskok 8 branek nepustili. Soupeře musíme pochválit, že bojoval až do konce a nic nevypustil. Díky excelentnímu výkonu jejich brankář zabránil vyššímu brankovému přídělu z naší strany a jejich spojka Jonáš Sperát na všechno nestačila.

sestava a branky:  Olšovský, Šimka - Kunc 4, Tamborlani 1, Veselý D., Němeček, Vališ 3, Štětka, Ježek 4, Svoboda, Kolář 4, Kolařík 7, Veselý M. 10, Eremiáš.
závěrečné zhodnocení:  Naši borci nastoupili k utkání nekoncentrovaní a ospalí. Tomu nasvědčovala i laxní rozcvička před zápasem. To vyústilo v katastrofální začátek, kdy jsme každý druhý útok měli ztrátu míče nebo neproměnili šance. Díky kvalitní obraně a výkonům brankářů jsme krizi přečkali. Možná zde byla i trochu nervozita před prvním ostrým utkáním. Ve druhé půli se náš pohyb zlepšil a soupeři jsme naši rychlou tempo hrou nedali šanci utkání zdramatizovat. Kromě kompaktní obrany musíme pochválit oba brankáře. Z hráčů podal zlepšený výkon David Kolařík 7 branek a Mates Veselý kontroloval svým výkonem náš výsledek. Kluci opět ukázali  vítěznou mentalitu a přes nepřiznivý začátek  průběh utkání zvrátili. Opět se projevil bojovný a týmový duch.

starší dorost:  SHC Maloměřice - SK Kuřim 28:31 (10:13)

Proti nám nastoupil bojovně naladěný tým Maloměřic, který měl ve svém středu 7 borců z Juliánova. Nám se na poslední chvíli podařilo slepit tým díky poslilám z KP Brno - Neddy Kosek a Kryštof Bartoš. Z Bohunic nám pomohl Kuba Čermák, který nám už pomáhal v minulém roce. Do týmu se vrátil Ondra Pokorný ze Zubří. Těsně před utkáním se zranil náš tvůrce hry Prokop Šudák. Očekávali jsme vyrovnané utkání, kdy domácí svojí bojovností částečně kompenzovali lepší individuální dovednosti našich hráčů.  Tentokrát se nám vstup do utkání povedl a kvalitní obrana domácí zaskočila a vedli jsme 3:0. Pak domácí přidali a srovnali. Kolem 10 minuty jsme chytli správné tempo a dokázali zakončovat z první vlny. Celkově první půle vyšla jasně v náš prospěch, bohužel proti většímu přídělu branek byl i brankář domácích Prášek. Náši brankáři v první půli chytali spolehlivě.

Vstup do druhé půle byl katastrofální, protože prvních 6 minut přišla 3 vyloučení a my hráli v oslabení, což umožnilo soupeři se dotáhnout na rozdíl jedné branky. Tempo jsme chytali postupně a až mezi 13. a 18. minutou jsme díky rychlý útokům dokázali odskočit na rozdíl 4 branek, což se ukázalo jako rozhodující. Ještě 4,5 minuty před koncem jsme vedli o pohodlných 5 branek a nic nenasvědčovalo dramatu. Soupeř náš přitlačil a my jsme lehce ztratili koncentraci. Během minuty soupeř dal 2 rychlé branky. Nepomohl ani time-out, aby tým zklidnil. 20 sekund před koncem zahrával soupeř za stavu 28:30 7m hod a náš brankář Vilímek začaroval a hod chytil. Z následného útoku jsme vsítili další branku.

sestava a branky:  Vaněrka, Vilímek - Cabejšek 1, Čermák 7,   Tamborlani, Pokorný 9, Ondrášek, Dufek 6, Kosek 4, Sadílek 1, Štefan, Hlucháň, Bartoš 2, Kolařík.
závěrečné zhodnocení:  Ve 2/3 zápasu nám spolehlivě fungovala obrana. Zkušenějsí naši borci se nevyvarovali technických chyb a měli jsme problém překonat brankáře domácích. Naši brankáři podali kvalitní výkony. V koncovce chyběl větší klid v zakončení, protože co jsme neproměnili bylo až alarmující. Týmu poskládáného na poslední chvíli místy vázla souhra, ale to si časem sedne a musíme vyhodnotit, kdo bude hrát střední spojku. Nově příchozí hráči po zapracování do týmu budou platní. Hra křídel nebyla dle jejich možností. Střelecky se dokázali prosadit střelci se zkušenostmi: Ondra Pokorný, Kuba Čermák a Nik Dufek. Úrovni hry nepřispěla ani častá rotace hráčů, kdy jsme hledali optimální složení. Všechny musíme pochválit za bojovnost a nasazení, kdy se nám podařilo enormně bojujícího soupeře přehrát. Trenéři si ověřili schopnosti nově příchozích hráčů.