Mladší dorost výhra s Hustopečemi a prohra na Centrum Haná

S Hustopečemi doma se vítězství rodilo těžce

SK Kuřim - Legata Hustopeče  35:32 (17:16)

Začátek utkání nás zastihl v pohodě a základní sestava vedla v 10. minutě 7:2 a vývoj utkání jsme měli do té doby pod kontrolou.  Pod dojmem poměnrě pohodového utkání jsme polevili a hlavně obrana byla bez pohybu. Soupeř následně vcítil šanci. V polovině poločsu trenér vystřídal celou sestavu a dal šanci i přítomným starším žákům. Naši borci se na hřišti hledali a nechali soupeře dotáhnout skóre. Pak se chytili a udržovali vyrovnaé skóre do poločasu. O poločase se přehnal uragán v šatně a hráčům byl důrazně vysvětlen přístup k utkání.

Ve druhé půli tým stále hledal tempo a soupeř se nás držel jako klíště. Obrana skutečně nefungovala a nechala málo početný tým hostů bezstarostně střílet. Zlom nastal ve 48. minutě, kdy jsme ze stavu 27:27 šňůrou 5 branek odskočili na 32:27. K tomu nám pomohlo dvojnásobné vyloučení hostů.  Závěr utkání jsme si zkomplikovali zbytečným 4. minutovým vyloučením a jen to, že soupeř byl v závěru notně unavený, nás ušetřilo od dramatu v závěru. Opravdu jsme nehráli koncentrovaně a obrana byla hodně prostupná. Vzhledem k tomu, že jsme 3 týdny nehráli jediné utkání, se na nás projevil i herní výpadek. Soupeř nepatřil do kategorie těžkých soupeřů.

sestava a branky:  Šimka, Olšovský, Wismek - Kunc 1, Tamborlani 3, Vališ 3, Pylypenko 1, Vlček 1, Ježek 5, Svoboda, Kolář 9,  Řehák, Kolařík 6, Veselý M. 4, Eremiáš 2.

Oslabená sestava se srdnatě prala na hřišti Centrum Haná proti týmu nabitým prvoligovými hráči HAOLKu.

TJ Centrum Haná - SK Kuřim  42:35  (20:18)

K utkání do Kostelce na Hané jsme zajížděli v notně redukované sestavě. Zraněných nebo nemocných bylo celkem 5 hráčů a ze starších žáků nám pomohl pouze jeden. Abychom mohli důstojně odehrát utkání, trenér převážel osobně dva hráče rovnou z provoligového utkání  z Nového Veselí.  Tentokrát jsme od začátku podali koncetrovaný výkon a naší aktivní obranou jsme dělali soupeři problémy a eliminovali prvoligové snajpery z dálky.  Soupeř udržoval mírný náskok, ale v okamžiku, kdy jsme se naučili bránit jejich nahrávky do pivota, tak jsme se ke konci poločasu dokázali dotáhnout na rozdíl jedné branky.  Śli jsme za vyrovnáním v posledním útoku, ale nepochopitelně jsme ztratili míč a soupeř odskočil na rozdíl dvou branek. Nicméně naše urputná obrana a trpělivost v útoku včetně chytré hry přes křídla, snesla přísné měřítko a do druhého poločasu jsme nebyli bez šancí na úspěch.

Začátek druhé půle jsme zachytili a bojovností jsme do 6. minuty drželi vyrovnané skóre 23:23. Pak nastal zlom, kdy nám soupeř odskočil paradoxně díky našim chybám v naší přesilovce a pak následujících  10 minut vyhrál 12:5 a to o výsledku rozhodlo. Pak jsme dokázali držet tempo se soupeřem, ale skóre už se nepodařilo snížit. Soupeř měl své prvologové spojky, které ho dotáhly k vítězství. Navíc je mohl točit, kdežto naše okleštěná sestava tuto výhodu neměla.  Chyběl nám i druhý brankář, aby odlehčil našemu brankáři.   Kluky musíme pochválit, kdy 50 minut drželi se soupeřem naprosto vyrovnané utkání a malý herní výpadek díky oslabené sestavě nás připravil o lepší výsledek. Byl to až neskutečný výkon, kdy soupeř musel neustále držet v utkání svých 5 prvoligových hráčů.  Úctyhodných 11 branek vsítil Michal Vališ.

sestava a branky:  Olšovský - Kunc 4, Eremiáš 6, Tamborlani 3, Vališ 11, Štětka 1, Pylypenko, Ježek 4, Svoboda, Kolář 3, Kolařík 3.